verzija za štampu
Za istinitost podataka u ovom Informatoru o izdavaocu i drugim oblicima javnog oglašavanja Izdavaoca u vezi sa
izdavanjem i trgovinom izdatih hartija od vrednosti, u skladu sa Zakonom, odgovara Izdavalac.
Beogradska berza ne vrši proveru istinitosti podataka koje je Izdavalac dostavio Berzi.

INFORMATOR O IZDAVAOCU

www.icbbg.rs

Datum podnošenja Informatora berzi04.03.2007.
Datum poslednjeg ažuriranja Informatora23.03.2017.



SIMBOL: AVEN



1. Osnovni identifikacioni podaci

Pun naziv izdavaocaAUTOVENTIL AD UŽICE
Pravni status izdavaocaAkcionarsko društvo
AdresaMiloša Obrenovića  2
Užice
Republika Srbija
Web adresawww.autoventil.co.rs
Datum osnivanja18.10.2004.
Broj rešenja upisa u sudski registarUpisan u u registru privrednih subjekata Agencije za privredne registre pod brojem BD. 52863/2005 od 20.10.2005. godine
Matični broj07219610
PIB - poreski identifikacioni broj101502433
Tekući računi i banke kod kojih se vode
Alpha Bank Srbija A.D.- Beograd180-5011210028091-05
Vojvođanska banka ad355-1000387-50
Šifra delatnosti02932
Osnovna delatnost, opis predmeta poslovanja uz navođenje značajnih proizvoda koje prodaje i usluga koje pružaProizvodnja ostalih delova i dodatne opreme za motorna vozila
Ime i prezime direktoraMiloš Milošević, generalni direktor
Ime i prezime osobe za kontaktNataša Kostić, finansijski direktor
Telefon031/563-404
Faks031/563-404
e-mailn.kostic@autoventil.co.rs
Ako je izdavalac deo grupe, dati kratak opis grupe i položaj izdavaoca unutar grupe
Naziv korporativnog agentaBrokersko-dilersko društvo Intercity broker a.d Beograd

2. Bilans stanja aktiva (u 000 dinara)

AKTIVA:31.12.2010. 31.12.2011. 31.12.2012. 31.12.2013.
UKUPNA AKTIVA313.687376.391442.324482.320
Stalna imovina75.02869.33384.07998.272
- Neuplaćeni upisani kapital0000
- Goodwill0000
- Nematerijalna ulaganja0000
- Nekretnine postrojenja oprema i bioloska sredstva74.01568.35183.12897.352
- Nekretnine postrojenja i oprema74.01568.35183.12897.352
- Investicione nekretnine0000
- Biološka sredstva0000
- Dugoročni finansijski plasmani1.013982951920
- Učešća u kapitalu0000
- Ostali dugoročni finansijski plasmani1.013982951920
Obrtna imovina237.557305.603356.968384.048
- Zalihe166.928223.824287.876324.229
- Stalna sredstva namenjena prodaji i sredstva poslovanja koje se obustavlja0000
- Kratkoročna potraživanja, plasmani i gotovina70.62981.77969.09259.819
- Potraživanja55.99350.72455.15055.142
- Potraživanja za više plaćen porez na dobitak0001.846
- Kratkoročni finansijski plasmani13.77322.76210.2350
- Gotovinski ekvivalenti i gotovina8635.0611.8012.831
- Porez na dodatu vrednost i aktivna vremenska razgraničenja03.2321.9060
- Odlozena poreska sredstva1.1021.4551.2770
Poslovna imovina313.687376.391442.324482.320
Gubitak iznad visine kapitala0000
Vanbilansna aktiva0000

3. Bilans stanja pasiva (u 000 dinara)

PASIVA:31.12.2010. 31.12.2011. 31.12.2012. 31.12.2013.
UKUPNA PASIVA313.687376.391442.324482.320
Kapital283.066341.465410.047434.782
- Osnovni kapital188.273188.292188.310188.328
- Neuplaćeni upisani kapital0000
- Rezerve0000
- Revalorizacione rezerve0000
- Nerealizovani dobici po osnovu hartija od vrednosti0000
- Nerealizovani gubici po osnovu hartija od vrednosti0000
- Neraspoređen dobitak94.793153.173221.737246.454
- Gubitak0000
- Otkupljene sopstvene akcije0000
Dugoročna rezervisanja i obaveze30.62134.92632.27747.234
- Dugoročna rezervisanja0000
- Dugoročne obaveze13.0489.6597.1213.829
- Dugoročni krediti13.0489.6597.1213.829
- Ostale dugoročne obaveze0000
- Kratkoročne obaveze17.57325.26725.15643.405
- Kratkoročne finansijske obaveze3.0023.7223.23611.199
- Obaveze po osnovu sredstava namenjenih prodaji i sredstava poslovanja koje se obustavlja0000
- Obaveze iz poslovanja7.93514.98714.66924.483
- Ostale kratkoročne obaveze6.0136.5547.2357.275
- Obaveze po osnovu poreza na dodatu vrednost i ostalih javnih prihoda i pasivna vremenska razgraničenja 623416448
- Obaveze po osnovu poreza na dobitak0000
Odložene poreske obaveze000304
Vanbilansna pasiva0000

4. Bilans uspeha (u 000 dinara)

PRIHODI I RASHODI:31.12.2010. 31.12.2011. 31.12.2012. 31.12.2013.
POSLOVNI PRIHODI191.355219.560258.263250.205
- Prihodi od prodaje168.019196.117235.522227.827
- Prihodi do aktiviranja učinaka00120
- Povećanje vrednosti zaliha učinaka23.33623.29622.26722.312
- Smanjenje vrednosti zaliha učinaka0000
- Ostali poslovni prihodi014746266
POSLOVNI RASHODI141.570162.039194.093214.597
- Nabavna vrednost prodate robe14.04521.20430.24734.902
- Troškovi materijala37.30047.49356.80267.026
- Troškovi zarada i ostali lični rashodi73.03774.24086.76195.034
- Troškovi amortizacije i rezervisanja9.6579.8256.1337.586
- Ostali poslovni rashodi7.5319.27714.15010.049
POSLOVNI DOBITAK49.78557.52164.17035.608
POSLOVNI GUBITAK0000
Finansijski prihodi3.7776.0139.8911.647
Finansijski rashodi2.7204.8663.7763.460
Ostali prihodi2.9051931.3363.155
Ostali rashodi6988352.8797.806
DOBITAK IZ REDOVNOG POSLOVANJA PRE OPOREZIVANJA53.04958.02668.74229.144
GUBITAK IZ REDOVNOG POSLOVANJA PRE OPOREZIVANJA0000
Neto dobitak poslovanja koje se obustavlja0000
Neto gubitak poslovanja koje se obustavlja0000
DOBITAK PRE OPOREZIVANJA53.04958.02668.74229.144
GUBITAK PRE OPOREZIVANJA0000
Porez na dobitak0000
Poreski rashod perioda0002.845
Odloženi poreski rashod perioda001781.581
Odloženi poreski prihodi perioda31035300
Isplaćena licna primanja poslodavcu0000
NETO DOBITAK53.35958.37968.56424.718
NETO GUBITAK0000
Neto dobitak koji pripada manjinskim ulagačima0000
Neto dobitak koji pripada vlasnicima matičnog pravnog lica0000
ZARADA PO AKCIJI----
Osnovna zarada0000
Umanjena zarada po akciji0000


5. Bilans stanja aktiva - kontni okvir 2014 (u 000 dinara)


Prikazani finansijski izveštaji za poslednju obračunsku godinu nisu revidirani.
Revidirani finansijski izveštaji i Mišljenje revizora biće objavljeni u roku propisanom Zakonom o tržištu kapitala.


AKTIVA:31.12.2013. 31.12.2014. 31.12.2015. 31.12.2016.
UKUPNA AKTIVA=POSLOVNA IMOVINA482.320530.902561.279579.370
UPISAN A NEUPLAĆEN KAPITAL0000
STALNA IMOVINA99.60194.173108.781119.912
Nematerijalna imovina0000
Nekretnine , postrojenja i oprema97.35292.573107.923119.086
Biološka sredstva0000
Dugoročni finansijki plasmani920889858826
Dugoročna potraživanja1.32971100
ODLOŽENA PORESKA SREDSTVA0000
OBRTNA IMOVINA382.719436.729452.498459.458
Zalihe324.229338.452362.007358.064
Potraživanja po osnovu prodaje49.96080.11574.29073.761
Potraživanja iz specifičnih poslova3.7536.9212.904452
Druga potraživanja1.9461831.3372.894
Finansijska sredstva koja se vrednuju po fer vrednosti kroz bilans uspeha0000
Kratkoročni finansijki plasmani0000
Gotovinski ekvivalent i gotovina2.8318.7328.63322.947
Porez na dodatu vrednost02.3261.433205
Aktivna vremenska razgraničenja001.8941.135
VANBILANSNA AKTIVA0068.31975.286

6. Bilans stanja pasiva - kontni okvir 2014 (u 000 dinara)


Prikazani finansijski izveštaji za poslednju obračunsku godinu nisu revidirani.
Revidirani finansijski izveštaji i Mišljenje revizora biće objavljeni u roku propisanom Zakonom o tržištu kapitala.


PASIVA:31.12.2013. 31.12.2014. 31.12.2015. 31.12.2016.
UKUPNA PASIVA482.320530.902561.279579.370
KAPITAL434.782465.377493.897507.510
Osnovni kapital188.328188.346188.364188.388
Upisani a neuplaćeni kapital0000
Otkupljene sopstevne akcije0000
Rezerve0000
Revalorizacione rezerve po osnovu revalorizacije nematerijalne imovine, nekretnina, postrojenja i opeme0000
Nerealizovani dobici po osnovu hartija od vrednosti drugih komponenti ostalog sveobuhvatnog rezultata0000
Nerealizovani gubici po osnovu hartija od vrednosti drugih komponenti ostalog sveobuhvatnog rezultata0000
Nerasporedjeni dobitak246.454277.031305.533319.122
Učešće bez prava kontrole0000
Gubitak0000
DUGOROČNA REZERVISANJA I OBAVEZE3.8294.0518.0711.560
Dugoročna rezervisanja0000
Dugoročne obaveze3.8294.0518.0711.560
ODLOŽENE PORESKE OBAVEZE304309394312
KRATKOROČNE OBAVEZE43.40561.16558.91769.988
Kratkoročne finansijske obaveze11.1998.00019.96422.471
Primljeni avansi, depoziti i kaucije1.23927848149
Obaveze iz poslovanja23.24540.95230.49138.760
Ostale kratkoročne obaveze7.2757.4677.5077.935
Obaveze po osnovu poreza na dodatu vrednost4035710755
Obaveze za ostale poreze, doprinose i druge dažbine444.6620618
Pasivna vremenska razgraničenja0000
GUBITAK IZNAD VISINE KAPITALA0000
VANBILANSNA PASIVA00683.19075.286

7. Bilans uspeha - kontni okvir 2014 (u 000 dinara)


Prikazani finansijski izveštaji za poslednju obračunsku godinu nisu revidirani.
Revidirani finansijski izveštaji i Mišljenje revizora biće objavljeni u roku propisanom Zakonom o tržištu kapitala.


PRIHODI I RASHODI:31.12.2013. 31.12.2014. 31.12.2015. 31.12.2016.
POSLOVNI PRIHODI227.893295.340322.253344.046
Prihodi od prodaje roba48.56663.05276.10090.781
Prihodi od prodaje proizvoda i usluga179.261231.511245.736248.858
Prihodi od premija, subvencija, dotacija, donacija i sl.667324173.730
Drugi poslovni prihodi0450677
POSLOVNI RASHODI192.285243.885287.764304.366
Nabavna vrednsot prodate robe34.90243.01366.00180.203
Prihodi od aktiviranja učinaka i robe0000
Povećanje vrednosti zaliha nedovršenih i gotovih proizvoda i nedovršenih usluga29.57910.77112.5089.252
Smanjenje vrednosti zaliha nedovršenih i gotovih proizvoda i nedovršenih usluga7.2671310.6506.165
Troškovi materijala58.79678.69374.35771.682
Troškovi goriva i energije8.23011.14916.05515.885
Troškovi zarada, naknada zarada i ostali lični rashodi95.03496.657104.129108.859
Troškovi proizvodnih usluga2.3513.9563.9436.520
Troškovi amortizacije7.5868.2229.80610.348
Troškovi dugoročnih rezervisanja0000
Nematerijalni troškovi7.69812.95315.33113.956
POSLOVNI DOBITAK35.60851.45534.48939.680
POSLOVNI GUBITAK0000
FINANSIJSKI PRIHODI1.6474.0751.6451.930
Finansijski prihodi od povezanih lica i ostali finansijski prihodi001150
Prihodi od kamata2325814530
Pozitivne kursne razlike i pozitivni efekti valutne klauzule1.4154.0171.3851.900
FINANSIJSKI RASHODI3.4602.8152.4691.639
Finansijski rashodi iz odnosa sa povezanim pravnim licima i ostali finansijski rashodi0000
Rashodi kamata435333918824
Negativne kursne razlike i negativni efekti valutne klauzule3.0252.4821.551815
DOBITAK IZ FINANSIRANJA01.2600291
GUBITAK IZ FINANSIRANJA1.81308240
PRIHODI OD USKLADJIVANJA VREDNOSTI OSTALE IMOVINE KOJA SE ISKAZUJE PO FER VREDNOSTI KROZ BILANS USPEHA2.1522.03312.97715.069
RASHODI OD USKLADJIVANJA VREDNOSTI OSTALE IMOVINE KOJA SE ISKAZUJE PO FER VREDNOSTI KROZ BILANS USPEHA7.1449.81215.36146.521
OSTALI PRIHODI1.0033772.0829.639
OSTALI RASHODI66210.0694.7762.991
DOBITAK IZ REDOVNOG POSLOVANJA PRE OPOREZIVANJA29.14435.24428.58715.167
GUBITAK IZ REDOVNOG POSLOVANJA PRE OPOREZIVANJA0000
NETO DOBITAK POSLOVANJA0000
NETO GUBITAK POSLOVANJA0000
DOBITAK PRE OPOREZIVANJA29.14435.24428.58715.167
GUBITAK PRE OPOREZIVANJA0000
POREZ NA DOBITAK - - - -
Poreski rashod perioda2.8454.66201.660
Odloženi poreski rashodi perioda1.5815850
Odloženi poreski prihodi perioda00082
ISPLAĆENA LIČNA PRIMANJA POSLODAVCA0000
NETO DOBITAK24.71830.57728.50213.589
NETO GUBITAK0000
Neto dobitak koji pripada manjinskim ulagačima0000
Neto dobitak koji prirada većisnkom vlasniku0000
Neto gubitak koji pripada manjinskim ulagačima0000
Neto gubitak koji prirada većisnkom vlasniku0000
Zarada po akciji - - - -
Osnovna zarada po akciji0000
Umanjena zarada po akciji0000


8. Fabrike

Naziv fabrikeLokacija Površina proizvodnja m2 Povrsina skladište m2 Površina kancelarije m2 Površina ostale namene m2Broj zaposlenih
Autoventil a.d. UžiceMiloša Obrenovića 25.197386564-130

9. Ostali objekti

Naziv objektaLokacijaNamena Površina m2Broj zaposlenih
Nema--

10. Predstavništva

FilijalaLokacija Površina m2Broj zaposlenih
Nema--

11. Zemljišta

LokacijaNamenaPovršina ha
Užice-KrčagovoGradsko-građevinsko0,56

12. Realni tereti na imovini

Nema realni teret na imovini Društva.

13. Podaci o hartijama od vrednosti

13.1. Podaci o akcijama:

Broj izdatih hartija150.512
CFI kodESVUFR
Vrsta i klasa hartijeAkcija obična
Prava iz akcija1. Pravo pristupa pravnim aktima i drugim dokumentima i informacijama Društva; 2. Pravo učešća u radu Skupštine Društva; 3. Pravo glasa u Skupštini Društva tako da jedna akcija uvek daje pravo na jedan glas; 4. Pravo na isplatu dividendi. nakon isplate dividendi na sve izdate preferencijalne akcije u punom iznosu; 5. Pravo učešća u raspodeli likvidacionog viška po likvidaciji Društva. a nakon isplate poverilaca i akcionara bilo kojih preferencijalnih akcija; 6. Pravo prečeg sticanja akcija iz novih emisija i zamenjivih obveznica; 7. Pravo raspolaganja akcijama svih vrsta u skladu sa Zakonom
ISIN brojRSAUVEE57064
Nominalna vrednost hartije1.250
Obračunska vrednost akcije3.371,89
Datum isplate dividende...
Neto iznos dividend po akciji za poslednji obračunski period-
Knjiga akcionara dostupna na internet stranici Centralnog registra – www.crhov.co.yu

14. Napomena izdavaoca

Način izračunavanja obračunske vrednosti akcija1. Obračunska vrednost akcija utvrđena je po metodologiji propisanoj Pravilnikom o poslovanju koji je donela Beogradska berza a.d. Beograd a na osnovu bilansnih pokazatelja na dan 31.12.2016. godine. 2. Obračunska vrednost je izračunata tako što je kapital na dan 31.12.2016. godine podeljen sa ukupnim brojem emitovanih akcija.
Podaci o hartijama izdatim u tekućoj godini/
Podaci o akcijama koje nisu slobodne za trgovanje/
Način pokrića gubitka/
Učešća preduzeća u kapitalu drugih lica: naziv preduzeća, % učešća u ukupnom kapitalu/
Naziv ovlašćenog revizoraRevizija finansijskih izveštaja 2016. godine ugovorena je sa Preduzećem za reviziju Revizijaplus-Pro d.o.o. Beograd, Vojvode Dobrnjca 28. Mišljenje revizora biće objavljeni u roku propisanom Zakonom o tržištu kapitala.
Mišljenje revizora za poslednji prikazani finansijski izveštaj
Ukoliko određena pitanja nisu obuhvaćena prethodnim tačkama ovog Informatora, a od značaja su za razumevanje pravnog, finansijskog i prinosnog položaja Izdavaoca, kao i za procenu vrednosti njegovih hartija od vrednosti, Izdavalac ih može ovde navesti i objasniti. 1. Podaci informatora za prethodnu poslovnu godinu uneti su iz nerevidiranih godišnjih finansijskih izveštaja. Podaci o informatoru potiču iz finansijskih izveštaja predatih za statističke potrebe Agenciji za privredne registre dana 20.02.2017. godine. 2. Na godišnjoj sednici Skupštine akcionara društva održanoj 24.05.2016. godine donete su sledeće Odluke: Odluka o usvajanju godišnjih finansijskih izveštaja za 2015. godinu, Izveštaj o poslovanju za 2015. godinu i Odluka o usvajanju izveštaja nezavisnog revizora o reviziji finansijskih izveštaja društva za 2015. godinu
Podaci o osnovnom prospektu/
Podaci o HOV koje su rezervisane za buduće izdavanje/
Politika dividendiSkupština akcionara društva na sednici održanoj 24.05.2016. godine donela je Odluku o raspodeli dobiti iskazane po finansijskim izveštajima za 2015. godinu. Ostvarena dobit Društva po finansijskim izveštajima za 2015. godinu utvrđuje s u iznosu od RSD 28.502 hiljada. Iskazana dobit ostaje neraspoređena i prenosi se u narednu poslovnu godinu.
Podaci o korporativnom agentuPodaci o korporativnom agentu BROKERSKO-DILERSKO DRUŠTVO INTERCITY BROKER AD BEOGRAD. Sedište: Maksima Gorkog 52. Beograd,Tel: 011/3083-100. 3087-862 Fax: 011/3083-150 e-mail: firma@icbbg.rs ; www.icbbg.rs

Izjava Izdavaoca o istinitosti i potpunosti podataka iz Informatora

Izjavljujem, pod punom materijalnom i krivičnom odgovornošću, da Informator o izdavaocu sadrži istinite, tačne, potpune i celovite podatke o izdavaocu i izdatim hartijama od vrednosti, kao i da nisu izostavljene činjenice koje bi mogle da utiču na istinitost i potpunost Informatora


Potpis lica ovlašćenog za zastupanje izdavaoca
__________________________________
Miloš Milošević, generalni direktor društva


Potpis odgovornog lica koje je učestvovalo u pripremi Informatora
__________________________________
Miloš Milošević, generalni direktor društva



____________________________________________________________________
Potpis lica ovlašćenog za zastupanje izdavaoca
Miloš Milošević, generalni direktor društva
Potpis korporativnog agenta
Brokersko-dilersko društvo Intercity broker a.d Beograd