Tržišna kapitalizacija po sektorima: decembar 2017

SektorBroj hartija od vrednosti*Kapitalizacija RSDKapitalizacija EURPromet
RSD
CPrerađivačka industrija194192.796.836.3351.627.352.43163.908.735
BRudarstvo9120.240.104.0941.014.918.23995.613.401
KFinansijske delatnosti i delatnost osiguranja2577.963.216.458658.069.04450.870.349
HSaobraćaj i skladištenje3163.176.296.090533.256.15262.666.675
APoljoprivreda, šumarstvo i ribarstvo4928.855.485.445243.562.3184.331.883
GTrgovina na veliko i malo i popravka motornih vozila10221.901.339.078184.864.0162.069.630
FGrađevinarstvo8519.571.656.154165.199.7146.809.099
MStručne, naučne, inovacione i tehničke delatnosti3912.610.796.770106.444.7494.696.802
IUsluge smeštaja i ishrane375.099.580.20243.044.34938.160
JInformisanje i komunikacije162.822.033.36823.820.11538.260
LPoslovanje nekretninama161.680.845.82714.187.622264.050
NAdministrativne i pomoćne uslužne delatnosti131.474.326.27512.444.43913.910
PObrazovanje4316.852.5242.674.477353.700
SOstale uslužne delatnosti7174.410.1001.472.154-
RUmetnost, zabava i rekreacija1102.219.000862.806-
ESnabdevanje vodom i upravljanje otpadnim vodama565.809.137555.479-
QZdravstvena i socijalna zaštita216.965.640143.203-

* Navedeni broj obuhvata samo izdavaoce čijim akcijama se trgovalo na Berzi u prethodnom mesecu, odnosno izdavaoce koji imaju evidentiranu tržišnu kapitalizaciju.

Vrednost773,33
Promena2,49
% 0,32%
18.01.2018. 14:01:00Detaljnije
EUR/RSD118,4356
USD/RSD97,0306
Izvor NBS, 18.01.2018.
Tržišna kapitalizacija - 18.01.2018.
550.768.560.136 RSD
4.650.363.236 EUR
Vesti sa Berze
03.01.2018.
BELEX Monthly Report - December 2017
03.01.2018.
BELEXsentiment za januar 2018. godine
29.12.2017.
Rekordne vrednosti indeksa Berze krajem 2017. godine
Poslednje vesti
18.01.2018.
Poziv za vanrednu sednicu Skupštine akcionara - Bačka a.d., Sivac
18.01.2018.
Obaveštenje o značajnom učešću - Autoservis a.d. , Čačak
17.01.2018.
Isključenje akcija izdavaoca sa MTP Belex - Nišauto grupa a.d. , Niš - NISA
17.01.2018.
Isključenje akcija izdavaoca sa OPEN MARKET - Budućnost a.d. , Bačka Palanka - BDBP
17.01.2018.
Obaveštenje o značajnom učešću - Dunav a.d. , Apatin